شبکــــــه    
    نرم افزار    
    پشتیبانی    
    طراحی وب    
    اتوماسیون    
    فـــــــروش    
   

سیستمهای گویــــــــا

   
    مانیتورینگ    
   

سیستمهای اطلاع رسانی

   
    الکترونیک    
           
   English Site Map Home
 
 Control Systems    Overview
   
   
   
 View Flash Screen   
 

سیستمهای کنترل

 ا رسال فرامین به سیستم ها یا تجهیزات، از امکانات ویژه مورد علاقه مدیران است.
در پی اطلاع از وضعیت تجهیزات، اخذ تصمیم  و اعمال آن از انتظارات کاربران ارشد  یا سرپرست واحدها است. ارسال فرامین از راه دور  عمدتا جهت شروع  یا خاتمه کار یا تست، تغییر یا تصحیح عملکرد تجهیزات انجام می گردد. بدیهی است این اقدامات به منظور تامین سلامت یا برنامه ریزی  تجهیزات/ماشین آلات/سیستم ها، در مواقع ضروری صورت می گیرد.
ابزارهایی چون تلفن همراه (Cell Phone)  توسط پیام کوتاه (SMS)، تلفن ثابت بصورت ارسال تن های مخابراتی، کامپیوتر متصل به اینترنت و مجهز به یک مرورگر Web و سیستم مجهز به سرویس SNMP در شبکه محلی، کاربر را قادر به  ارسال فرامین کنترلی می سازد.

 

از طریق تلفن یا تلفن همراه می توان با بهره گیری از سامانه تلفن گویا، کنترل تجهیزات را انجام داد. این تکنیک با بهره گیری از تن های مخابراتی امکان پذیر می گردد.

پروتکل SNMP می تواند به عنوان ابزاری جهت ارسال فرامین مورد استفاده قرار گیرد. این ابزار در شبکه LAN و یا بستر اینترنت قابل بهره برداری است.

 

با گسترش شبکه اینترنت، استفاده از این سرویس می تواند به عنوان ابزار سودمندی در عرصه کنترل به حساب آید. شرکت تفسیرگران سیستم از امکانات مرورگرهای وب برای این منظور در پروژه های خود استفاده می نماید.

ارسال SMS را تقریبا می توان از هر نقطه و هر زمان انجام داده و دستورات خود را اعمال نمود. این تکنیک امروزه از سهل الوصول ترین ابزارهای کنترل محسوب می شود.

 
   
   
 
Copyright © 1995-2013 Tafsirgaran System Co. all rights reserved          کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تفسیرگران سیستم می باشد